Koniński Festiwal „Pociąg do matematyki” (8 czerwca 2017 r.)

Wraz z „Edukacją na Nowo” – pomysłodawcą i głównym organizatorem cyklu „Pociąg do matematyki” zapraszamy do udziału w Konińskim Festiwalu „Pociąg do matematyki”. Impreza odbędzie się 8 czerwca 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie (ul. ks. J. Popiełuszki 4).

 

 

Celem Festiwalu „Pociąg do Matematyki” jest promowanie edukacji matematycznej w atrakcyjnej i nowatorskiej formie oraz zachęcanie uczniów szkół podstawowych do bawienia się matematyką, a nie traktowania jej tylko jako przedmiot szkolny. Organizatorom zależy na tym, żeby zademonstrować i zachęcić do doświadczania jak matematyka przewija się przez wszystkie obszary tematyczne, ucząc logicznego i kreatywnego myślenia, a jednocześnie jak może być znakomitą, angażującą wszystkie zmysły zabawą rozwijającą matematyczne umiejętności i zainteresowania. Pomogą w tym technologie i ciekawe zasoby edukacyjne, których jeszcze nie mieli okazji poznać.

W ramach wydarzenia odbędą się:

  • Cykl miniwarsztatów „PODRÓŻ PRZEZ STACJE MATEMATYCZNE”: edukacja matematyczna z klockami Lego, zabawa z robotami i klockami Lego Mindstorms, matematyka i programowanie, z Ozobotem w świecie liczb, LivingLab – by przedmioty ożyły…
    • godz. 10.00-13.00: „Podróż przez stacje matematyczne” dla grup uczniów z nauczycielami
    • godz. 14.00-17.00: „Podróż przez stacje matematyczne” dla dzieci i rodziców, mieszkańców Konina
  •  Konferencja naukowo-metodyczna „PROSTE JAK MATEMATYKA”
    •  godz. 15.00-17.00: dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych matematyką

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą: dr hab. prof. UW Małgorzata Żytko – specjalista w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej, prof. dr hab. Michał Szurek – wybitny matematyk i publicysta, naukowiec i wykładowca.

Zapraszamy do udziału! Wkrótce opublikujemy szczegóły.